top of page
DSC_0328.jpg
Szukaj
  • Luda Bublyk

АПОСТИЛЬ

Часто в навчальних закладах Польщі чи в інших офіційних установах від нас вимагають проставлення апостилю на документах, виданих в Україні. Чи це законно?


Оформляючи документи за кордоном, інколи стикаємося з вимогою пред'явити документи з апостилем. Особливо, вимагають цього навчальні заклади, куди вступають наші діти або ми самі, та при нострифікації дипломів. Що це таке і чи зобов'язані ми проставляти апостиль на документах, виданих в Україні?

Апостиль - це засвідчення, що цей документ походить з відповідної інституції. Апостиль підтверджує автентичність підпису та печатки закордонної юридичної особи. Завдяки цьому польські офіційні органи, установи та інституції приймають закордонні документи.

Апостиль на документах, виданих в Україні, проставляє Міністерство юстиції України (м. Київ, вул. Євгена Сверстюка (Марини Раскової), 15,1-й поверх. Контактний телефон +38 (044) 233-64-71).


Однак, звертаю Вашу увагу на те, що 24 травня 1993 року Україна і Польща підписали Договір про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах. Відповідно до ст. 15 цього Договору українські і польські офіційні документи визнаються ОДНАКОВО як на території України, так і на території Республіки Польща без потреби їх легалізації.

Якщо у Вас вимагають апостилю на українських документах, запитайте, на якій юридичній підставі цього вимагають.

Більше інформації з цього питання знайдете на офіційній веб-сторінці www.gov.pl/web/ukraina/apostille


Якщо ця інформація видається Вам важливою, поділіться нею зі знайомими, хай вона ще комусь допоможе.


д-р Люда Бублик90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

URLOP

Commenti


bottom of page